Szybka i krótka pożyczka uratuje okazję

Dziecko przynosi ze szkoły informację o klasowej wycieczce, którą trzeba opłacić do końca tygodnia. Na parkingu stoi popsuty samochód, który w weekend będzie potrzebny, więc konieczna jest jego natychmiastowa naprawa. Nieprzewidzianych wydatków może spaść na nas wiele. Często takie okazje przytrafiają się na kilka dni przed wypłatą, gdy w portfelu mamy jedynie pieniądze potrzebne na opłacenie rachunków i zakupy spożywcze.

Pożyczka na krótki termin

Dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy na kilka dni przed wypłatą potrzebujemy dodatkowej gotówki, są pożyczki zaciągane na krótki okres czasu. Im mniejsza kwota, którą chcemy zasilić domowy budżet, tym okres spłaty może być krótszy. Na większe wydatki przyda się pożyczka na 60 dni. Dłuższy czas na jej oddanie da nam komfort psychiczny związany z pewnością, że mamy dostatecznie dużo czasu, by spokojnie i bez wyrzeczeń zgromadzić ilość pieniędzy potrzebną do spłaty pożyczki.

Wiele firm pożyczkowych ma w swoich ofertach wsparcie finansowe, z którego można skorzystać na okres 30 i 60 dni. Kiedy skorzystać z pierwszej, a kiedy z drugiej opcji? Odpowiedź wydaje się być prosta. Jeśli mamy pewność, że jesteśmy w stanie oddać całą pożyczoną sumę pieniędzy w ciągu 30 dni, skorzystajmy z tej oferty.

Jeśli natomiast istnieje choćby najmniejsze ryzyko, że będziemy musieli przedłużyć termin  spłaty o kolejnych 30 dni, zdecydowanie lepszy rozwiązaniem będzie internetowa pożyczka chwilówka na 60 dni. Skorzystanie z tej opcji od razu pozwoli uniknąć dodatkowych opłat, jakie firmy pożyczkowe często naliczają przy przedłużaniu umowy.

Na co zwrócić uwagę?

Rynek bogaty jest w oferty firm pożyczkowych, które proponują zastrzyk gotówki dostępny od ręki. W wielu przypadkach wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny w Internecie, by w ciągu kilku kolejnych minut zrealizować nieoczekiwany wydatek.

Opłata naliczana przez firmy w związku z obsługą pożyczki to jeden z elementów, na które warto zwrócić uwagę szukając najlepszej dla siebie oferty. Istotne jest również oprocentowanie pożyczki. Od niego zależy, jaką kwotę będziemy musieli oddać firmie po upływie określonego czasu.

Nie bez znaczenia na etapie wybierania pożyczki powinny też być tzw. ukryte koszty czyli wszystkie opłaty związane z przedłużeniem umowy i ewentualnym opóźnieniem w spłacie pożyczki. Brak rozsądku i czujności może doprowadzić do sytuacji, gdy kwota, którą trzeba będzie oddać, zwielokrotni pożyczoną przez nas sumę pieniędzy.

Warto dowiedzieć się też, czy pożyczone pieniądze będziemy musieli zwrócić w formie jednorazowej wpłaty w terminie określonym w umowie, czy też pożyczkę musimy spłacać w systemie ratalnym.

Comments are closed.